História pečiatok

Pečiatky sa stali v súčasnosti obrovským fenoménom v každej firme. Nie je sa čo čudovať, keďže nám pomáhajú s nekonečným množstvom práce každý deň. Tieto malé pomôcky slúžia na označovanie pošty napríklad slovami odoslané, prijaté, na označovanie identifikačných údajov firmy na rôzne dokumenty alebo úradné listiny a taktiež na vkladanie loga napríklad do reklamných materiálov alebo propagačných materiálov. Tieto predmety nás spájajú so spotrebiteľmi, ale i obchodnými partnermi a poskytujú im základné informácie o našej činnosti. Pečiatky sa používali už v minulosti. Medzi prvých ľudí, ktorí začalo naplno používať tieto pomôcky patria Francúzi. Existovali tu však vo forme akýchsi pečatidiel. Vyrábali sa v prevedení šperkov, napríklad ako prstene alebo prívesky a mali veľmi veľkú hodnotu. Otláčali sa do roztopeného vosku a takýmto spôsobom zanechávali na dokumente svoje údaje. Takýto predmet bol vlastne identifikáciou rodiny, bol to erb rodiny a bol jedinečný a neopakovateľný. To znamená, že po vyhynutí rodu alebo po úmrtí človeka, ktorý takýto predmet vlastnil, sa stalo, že bol mnohokrát zničený z dôvodu bezpečnosti. Bolo neprípustné, aby takýto predmet používal niekto iný. Týmito výrobkami sa označovala pošta a dávalo jej to akúsi hodnotu.

Historické pečiatky, ako som už spomínala, keďže boli aj vo forme šperkov a podobných doplnkov, vyrábali sa z kovov. Tieto predmety sa vyrábali vyrývaním do kovu pomocou ostrých predmetov. Neskôr sa začali vyrábať aj drevené pomôcky, ktoré boli vytvárané z kvalitného dreva a potrebovali na svoje fungovanie aj podušku s atramentom.

V súčasnosti poznáme mnoho druhov týchto zaujímavých výrobkov, či už samootláčacie so zabudovaným atramentom, rôzne veľké a farebné. Taktiež pečiatky z recyklovaných materiálov alebo s doživotnou zárukou. V prípade, že súčasný človek má o tento tovar záujem, jednoducho zašle objednávku spolu s návrhom a firma mu produkt vyrobí. My vyrábame tieto predmety pomocou gravírovania. Laserovým lúčom sa do štočka predmetu vyryjú vami stanovené údaje a produkt je na svete vo veľmi kvalitnom prevedení a krátkom čase.

Fantázii sa v dnešnom svete medze nekladú. Ak sa vám viac páči drevené prevedenie s poduškou a atramentom alebo už praktická umelohmotná pečiatka so zabudovaným atramentom, je to na vás. Najdôležitejšie je, aby pečiatky slúžili a urýchľovali pracovný proces a skvalitňovali reklamu firmy a jej dobré meno.

   

Výroba pečiatok
Výroba reklamy
Gravírovanie
Reklamné predmety
X
Odporučenie pečiatky známemu
Email známeho:
Vaše meno: