Gravírovanie

Logo a názov vašej spoločnosti, menovky na dvere kancelárií, kľúčenky, piktogramy, zákazové značky, cenovky či ozdobné nápisy a ornamenty na drevené obaly vín či škatuľky na šperky... To všetko sa vyrába technológiou – gravírovaním, ktorá je nielen estetická, ale aj rýchla a presná.

Je to vlastne nezmazateľné vyrývanie textu či obrázku do rôznych materiálov. Ide o stáročia známu techniku, ktorá sa dnes robí pomocou najmodernejšej technológie. Pri gravírovaní, ktoré sa v dnešnej dobe asi najviac využíva v strojárskom, technickom, ale aj v reklamnom priemysle, sa využíva laser, ktorý je riadený počítačom.
Laserový lúč vyrezáva, vyrýva podľa predlohy text, piktogram, či dokonca tak náročný motív, akým je fotografia do rôznych materiálov. Tými môže byť drevo, sklo, plexisklo, plast, guma, korok či textil. Samozrejme, s ohľadom na materiál sa dá nastaviť sila laserového lúča, ako aj rýchlosť. V prípade, že sa gravíruje do skla, nevzniká ani tak ryha v skle, ale skôr v mieste kontaktu lasera so sklom sklo zmatnie.

S gravírovaním ste sa isto stretli napríklad pri pohároch, ktoré sa venujú pri rôznych životných jubileách či na stužkovej slávnosti. Využíva sa aj pri výrobe rôznych plakiet, pamätných tabúľ či športových trofejí. Stretávame sa s ním takmer denne, avšak mnohí z nás si to ani neuvedomujú.
My ho denne využívame aj pri výrobe štočkov do pečiatok, a teda laser vyrezáva podľa predlohy tvar do špeciálnej pečiatkovej gumy, ktorú následne osadíme do pečiatky.

Okrem toho ho využívame aj pri výrobe menoviek na dvere kancelárií, domov či bytov, menoviek na schránky či identifikátorov. Identifikátory, a teda mená zamestnancov sú dôležité napríklad v reštauráciách, hoteloch, bankách či nemocniciach. Identifikátor je malá tabuľka s menom a funkciou, ktorá sa dá veľmi jednoducho pripnúť na odev. Každá kvalitná reštaurácia používa aj identifikátory. Aj označenia kancelárii sú vďaka tejto technológii profesionálne a elegantné. Rovnako si mnoho majiteľov firiem dá vyrobiť logo či názov svojej spoločnosti.
Gravírovaním sa dajú vytvoriť naozaj krásne a originálne označenia spoločností. Gravírovať sa dá do viacerých vrstiev súčasne, čím vznikajú dvojfarebné názvy. Napríklad tabuľka môže byť zlatá s čiernym písmom. Vrchná vrstva je zlatá, spodná čierna, laserový lúč odstráni vrchnú vrstvu tabuľky, čím sa odhalí spodná, a teda čierne písmo. Takto kombinovať môžete farby napríklad zlatú lesklú, matnú, čiernu, bielu, striebornú, červenú, modrú či zelenú.

Touto technológiou vám radi vyrobíme aj zákazové značky, napríklad zákaz fajčenia, zákaz venčenia psov, zákaz parkovať či zákaz vstupu s jedlom. Hodia sa nielen do elegantných reštaurácií, hotelov, ale aj na rôzne úrady, do nemocníc či spoločenských budov. Ako sme už spomínali, nie je to nová technológia. Gravírovaním sa už v minulosti zdobili napríklad šperky, či dokonca zbrane. V takomto prípade však hovoríme o umeleckej gravírke či rytí, ktoré označujeme názvom glyptika. Glyptika je teda umelecké rytie do drahého kovu, kameňa či napríklad aj skla.

Výroba pečiatok
Výroba reklamy
Gravírovanie
Reklamné predmety
X
Odporučenie pečiatky známemu
Email známeho:
Vaše meno: